SAGA BAŁKAŃSKA

Saga Bałkańska.jpg

Znakomita autorka Magdalena Kordel poleca

"Nie czas na miłość"

NIE CZAS NA ZAPOMNIENIE OKLADKA OK.jpg
NIE CZAS NA POZEGNANIE OK.jpg

"NIE CZAS NA MIŁOŚĆ”, Saga Bałkańska 1 tom

 

Ta miłość nie powinna się zdarzyć.

 

Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych. Niezwykła historia miłości Chorwatki Jasminy i Serba Dragana. Miłości, która w świecie ogarniętym etniczną nienawiścią nie powinna się zdarzyć. 

 

Współcześni Romeo i Julia mają przeciw sobie wszystkich: nacjonalistycznie nastawionego ojca Jasminy, serbskiego szpiega, a nawet matkę Dragana - Polkę. Katarzyna wprowadza w ich związek zamęt nie mniejszy niż zwaśnieni politycy.

 

Ucieczką od wojennej rzeczywistości i nieoczekiwanych splotów zdarzeń staje się dla młodych bohaterów świat teatru i miłość. Czy jednak uda im się przetrwać w mrocznych czasach?

 

Książka znakomicie ukazuje kontrast między egzystencją w oblężonym Sarajewie pełnym wojennych trudów, lecz też egzotyki i tradycji, a życiem w Warszawie zachłyśniętej otwarciem się na Zachód.

 

To opowieść o wielkim uczuciu, które potrafi ocalić. Choćby na chwilę...

 

 

"Fascynująca i do głębi przejmująca opowieść o tym,

że niekiedy trzeba przepłynąć morze łez,

by odnaleźć to, co w życiu najważniejsze"

Magdalena Kordel

 

"To powieść napisana z rozmachem,

pełna bałkańskiego kolorytu i ludzkich namiętności.

Agnieszka Walczak-Chojecka w nowej, znakomitej odsłonie"

Wioleta Sadowska - blog Subiektywnie o książkach

 

 

Premiera: 08.06.2016, wydawnictwo "FILIA"

Opinie o książce:

"Rocznie czytam około 100 powieści obyczajowych, podoba mi się dużo książek, ale niewiele wywołuje we mnie aż taki zachwyt, jak "Nie czas na miłość". Oto jedna z wyszukanych przeze mnie perełek."

Magdalena Majcher "Przegląd czytelniczy"

 

http://przeglad-czytelniczy.blogspot.com/2016/06/agnieszka-walczak-chojecka-nie-czas-na.html

 „Nie czas na miłość” to piękna i przejmująca historia niezwykłej miłości, rozkwitającej wśród wojennej zawieruchy. Błyskotliwie pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach nie wolno tracić pogody ducha. Trzeba walczyć o każdy okruch szczęścia, choćby do ostatniej kropli nadziei. Polecam. Ta książka niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci każdego czytelnika."

Krystyna Meszka "Literacki świat Cyrysi"

 

http://cyrysia.blogspot.com/2016/06/nie-czas-na-miosc-agnieszka-walczak.html 

"Polecam z całego serca, czytając tę historię tutaj, w Południowej Dalmacji czułam całą sobą ból, strach i niepewność jutra, które przeżywali bohaterowie przecież zupełnie nie tak dawno. Nigdy więcej! chciałoby się zakrzyczeć.

A ja tymczasem z niecierpliwością czekam na drugi tom Sagi Bałkańskiej."

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Bez przebaczenia, Agnesscorpio"

http://agnesscorpio.blogspot.com/2016/07/agnieszka-walczak-chojecka-nie-czas-na.html

"Osadzając historię wielkiej miłości w czasach wojny, trudnej wojny, w której trudno ocenić, kto jest ofiarą, a kto oprawcą, Agnieszka Walczak-Chojecka postawiła sobie bardzo wysoką poprzeczkę. I w moim przekonaniu, zachowując zdrowy, obiektywny stosunek do przyczyn wojny, postarała się ukazać obydwie strony konfliktu oraz racje każdej z nich w temacie oblężenia Sarajewa. Dzięki temu wojna ta nie stała się jedynie mało realistycznym tłem do ukazania perypetii miłosnych głównych bohaterów - wojna bowiem stała się bohaterką drugoplanową, równie istotną jak wątek przewodni tej powieści."

Wioleta Sadowska "Subiektywnie o książkach"

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2016/06/nie-czas-na-miosc-agnieszka-walczak.html

"...wspaniała fabuła, ciekawy styl i świetna narracja. Pomiędzy zdaniami tworzącymi powieść nie brak mądrych myśli, niesamowitych refleksji, wyjątkowych sentencji, które na długo zostają w sercu. To wyjątkowa pozycja wśród książek obyczajowych, której przeczytanie jest niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem."

Bernardeta Łagodzic-Mielnik - oficjalna recenzja Lubimy Czytać

http://cudownyswiatksiazek3.blogspot.com/2016/08/agnieszka-walczak-chojecka-nie-czas-na.html

htt

"Nie czas na zapomnienie" - II tom Sagi Bałkańskiej

Jasminie udaje się wyrwać z sarajewskiego piekła. Wyrusza w drogę, która jednak naznaczona jest dramatycznymi wydarzeniami, i tymi historycznymi, i całkiem osobistymi.
Mostar, Dubrownik, Hvar, a w końcu Polska. Dziewczynę wszędzie czekają niełatwe wybory. Jedno pozostaje stałe – miłość do Dragana i wiara w jego odnalezienie.
W dobry los chłopaka wierzy też jego polska matka Katarzyna i walczący na wojnie przyjaciel Haris. A Olja?

Być może to jej przypadnie główna rola w tej układance losu. Pamięć jednak potrafi płatać figle…

To niezwykła opowieść o sile miłości, przeczuciach i pamięci. I o tym, że, na szczęście, mieszkają w niej nie tylko demony.

„Książka druzgoce emocjonalnie. Uświadamia nam, jaką siłę ma w sobie człowiek, jaką potęgą są wiara i miłość. Czytelnik nie jest w stanie zapomnieć historii Jasminy i Dragana. To wielka pisarska sztuka. Musicie to przeczytać!”

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

"Niezwykle emocjonująca i wyciskająca z oczu łzy historia dwojga ludzi rozdzielonych przez wojenną zawieruchę. Trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam!"

Magdalena Majcher, autorka i recenzentka

 

Premiera: 22.02.2017, wydawnictwo "FILIA"

NIE CZAS NA POŻEGNANIE - trzeci tom Sagi Bałkańskiej

A szczęście było już tak blisko…

Po odnalezieniu Dragana, Jasminie wydaje się, że w końcu nadszedł czas na szczęśliwy finał ich historii. Jednak nic bardziej mylnego. Do tej pory przeszkodą dla związku bośniackiej Chorwatki z Serbem była głównie bratobójcza wojna, teraz bariery są w nich samych. Bo gdy przeżyje się żałobę albo straci pamięć, nic nie będzie takie jak wcześniej. Upiory przeszłości powracają ze zdwojoną siłą. Na dodatek w bałkańskim kotle znowu wrze, na Belgrad lecą NATO-wskie bomby. Jasmina ucieka w aktorską pasję, w której wspiera ją charyzmatyczny szef Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Za Draganem jednak podążają cienie.

 

Przebaczyć trudno, szczególnie sobie. Czy zatem jest jeszcze szansa na miłość? A może to czas na pożegnanie?

"Wielka historia i wojna, a na jej tle wzruszająca opowieść o uczuciu, którego nic nie pokona. Emocjonujący i mistrzowski finał znakomitej bałkańskiej sagi."

Alek Rogoziński, pisarz

"Agnieszka Walczak-Chojecka jest mistrzynią budowania emocji. Z niezwykłą wrażliwością plecie burzliwą historię wielkiej miłości, pełnej rozstajów i niełatwych wyborów. Prawdziwie cudowna powieść"

Krystyna Meszka, cyrysia.blogspot.com

 

Premiera: 20.09.2017, wydawnictwo "FILIA"

ps://wassup87.kylos.pl/grzegorzwalczak/