top of page

 

 SAGA BAŁKAŃSKA

Saga Bałkańska.jpg

Znakomita autorka Magdalena Kordel poleca

"Nie czas na miłość"

NIE CZAS NA ZAPOMNIENIE OKLADKA OK.jpg
NIE CZAS NA POZEGNANIE OK.jpg

"NIE CZAS NA MIŁOŚĆ”, Saga Bałkańska 1 tom

 

Ta miłość nie powinna się zdarzyć.

 

Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych. Niezwykła historia miłości Chorwatki Jasminy i Serba Dragana. Miłości, która w świecie ogarniętym etniczną nienawiścią nie powinna się zdarzyć. 

 

Współcześni Romeo i Julia mają przeciw sobie wszystkich: nacjonalistycznie nastawionego ojca Jasminy, serbskiego szpiega, a nawet matkę Dragana - Polkę. Katarzyna wprowadza w ich związek zamęt nie mniejszy niż zwaśnieni politycy.

 

Ucieczką od wojennej rzeczywistości i nieoczekiwanych splotów zdarzeń staje się dla młodych bohaterów świat teatru i miłość. Czy jednak uda im się przetrwać w mrocznych czasach?

 

Książka znakomicie ukazuje kontrast między egzystencją w oblężonym Sarajewie pełnym wojennych trudów, lecz też egzotyki i tradycji, a życiem w Warszawie zachłyśniętej otwarciem się na Zachód.

 

To opowieść o wielkim uczuciu, które potrafi ocalić. Choćby na chwilę...

 

 

"Fascynująca i do głębi przejmująca opowieść o tym,

że niekiedy trzeba przepłynąć morze łez,

by odnaleźć to, co w życiu najważniejsze"

Magdalena Kordel

 

"To powieść napisana z rozmachem,

pełna bałkańskiego kolorytu i ludzkich namiętności.

Agnieszka Walczak-Chojecka w nowej, znakomitej odsłonie"

Wioleta Sadowska - blog Subiektywnie o książkach

 

 

Premiera: 08.06.2016, wydawnictwo "FILIA"

Opinie o książce:

"Rocznie czytam około 100 powieści obyczajowych, podoba mi się dużo książek, ale niewiele wywołuje we mnie aż taki zachwyt, jak "Nie czas na miłość". Oto jedna z wyszukanych przeze mnie perełek."

Magdalena Majcher "Przegląd czytelniczy"

 

http://przeglad-czytelniczy.blogspot.com/2016/06/agnieszka-walczak-chojecka-nie-czas-na.html

 „Nie czas na miłość” to piękna i przejmująca historia niezwykłej miłości, rozkwitającej wśród wojennej zawieruchy. Błyskotliwie pokazuje, że nawet w najtrudniejszych chwilach nie wolno tracić pogody ducha. Trzeba walczyć o każdy okruch szczęścia, choćby do ostatniej kropli nadziei. Polecam. Ta książka niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci każdego czytelnika."

Krystyna Meszka "Literacki świat Cyrysi"

 

http://cyrysia.blogspot.com/2016/06/nie-czas-na-miosc-agnieszka-walczak.html 

"Polecam z całego serca, czytając tę historię tutaj, w Południowej Dalmacji czułam całą sobą ból, strach i niepewność jutra, które przeżywali bohaterowie przecież zupełnie nie tak dawno. Nigdy więcej! chciałoby się zakrzyczeć.

A ja tymczasem z niecierpliwością czekam na drugi tom Sagi Bałkańskiej."

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Bez przebaczenia, Agnesscorpio"

http://agnesscorpio.blogspot.com/2016/07/agnieszka-walczak-chojecka-nie-czas-na.html

"Osadzając historię wielkiej miłości w czasach wojny, trudnej wojny, w której trudno ocenić, kto jest ofiarą, a kto oprawcą, Agnieszka Walczak-Chojecka postawiła sobie bardzo wysoką poprzeczkę. I w moim przekonaniu, zachowując zdrowy, obiektywny stosunek do przyczyn wojny, postarała się ukazać obydwie strony konfliktu oraz racje każdej z nich w temacie oblężenia Sarajewa. Dzięki temu wojna ta nie stała się jedynie mało realistycznym tłem do ukazania perypetii miłosnych głównych bohaterów - wojna bowiem stała się bohaterką drugoplanową, równie istotną jak wątek przewodni tej powieści."

Wioleta Sadowska "Subiektywnie o książkach"

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2016/06/nie-czas-na-miosc-agnieszka-walczak.html

"...wspaniała fabuła, ciekawy styl i świetna narracja. Pomiędzy zdaniami tworzącymi powieść nie brak mądrych myśli, niesamowitych refleksji, wyjątkowych sentencji, które na długo zostają w sercu. To wyjątkowa pozycja wśród książek obyczajowych, której przeczytanie jest niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem."

Bernardeta Łagodzic-Mielnik - oficjalna recenzja Lubimy Czytać

http://cudownyswiatksiazek3.blogspot.com/2016/08/agnieszka-walczak-chojecka-nie-czas-na.html

htt

"Nie czas na zapomnienie" - II tom Sagi Bałkańskiej

Jasminie udaje się wyrwać z sarajewskiego piekła. Wyrusza w drogę, która jednak naznaczona jest dramatycznymi wydarzeniami, i tymi historycznymi, i całkiem osobistymi.
Mostar, Dubrownik, Hvar, a w końcu Polska. Dziewczynę wszędzie czekają niełatwe wybory. Jedno pozostaje stałe – miłość do Dragana i wiara w jego odnalezienie.
W dobry los chłopaka wierzy też jego polska matka Katarzyna i walczący na wojnie przyjaciel Haris. A Olja?

Być może to jej przypadnie główna rola w tej układance losu. Pamięć jednak potrafi płatać figle…

To niezwykła opowieść o sile miłości, przeczuciach i pamięci. I o tym, że, na szczęście, mieszkają w niej nie tylko demony.

„Książka druzgoce emocjonalnie. Uświadamia nam, jaką siłę ma w sobie człowiek, jaką potęgą są wiara i miłość. Czytelnik nie jest w stanie zapomnieć historii Jasminy i Dragana. To wielka pisarska sztuka. Musicie to przeczytać!”

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka

"Niezwykle emocjonująca i wyciskająca z oczu łzy historia dwojga ludzi rozdzielonych przez wojenną zawieruchę. Trzyma w napięciu do samego końca. Gorąco polecam!"

Magdalena Majcher, autorka i recenzentka

 

Premiera: 22.02.2017, wydawnictwo "FILIA"

NIE CZAS NA POŻEGNANIE - trzeci tom Sagi Bałkańskiej

A szczęście było już tak blisko…

Po odnalezieniu Dragana, Jasminie wydaje się, że w końcu nadszedł czas na szczęśliwy finał ich historii. Jednak nic bardziej mylnego. Do tej pory przeszkodą dla związku bośniackiej Chorwatki z Serbem była głównie bratobójcza wojna, teraz bariery są w nich samych. Bo gdy przeżyje się żałobę albo straci pamięć, nic nie będzie takie jak wcześniej. Upiory przeszłości powracają ze zdwojoną siłą. Na dodatek w bałkańskim kotle znowu wrze, na Belgrad lecą NATO-wskie bomby. Jasmina ucieka w aktorską pasję, w której wspiera ją charyzmatyczny szef Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Za Draganem jednak podążają cienie.

 

Przebaczyć trudno, szczególnie sobie. Czy zatem jest jeszcze szansa na miłość? A może to czas na pożegnanie?

"Wielka historia i wojna, a na jej tle wzruszająca opowieść o uczuciu, którego nic nie pokona. Emocjonujący i mistrzowski finał znakomitej bałkańskiej sagi."

Alek Rogoziński, pisarz

"Agnieszka Walczak-Chojecka jest mistrzynią budowania emocji. Z niezwykłą wrażliwością plecie burzliwą historię wielkiej miłości, pełnej rozstajów i niełatwych wyborów. Prawdziwie cudowna powieść"

Krystyna Meszka, cyrysia.blogspot.com

 

Premiera: 20.09.2017, wydawnictwo "FILIA"

ps://wassup87.kylos.pl/grzegorzwalczak/

bottom of page