top of page

Opinie o książce

 

Roksana Krysa -  Wirtualna Polska (Książki.wp.pl)

 

"...to kawałek świetnej, prawdziwe przyjemnej prozy, który pozostawia po sobie trwały ślad. A nawet smak i zapach, nie tylko poziomek…"

"Tym, co sprawia, że powieść jest tak dobra, jest idealna równowaga między fabułą a językiem, w jakim została zrealizowana. Jest on prosty, łatwy do przyswojenia, miejscami bardzo zabawny, a miejscami należycie poważny, nie ma w nim ani krzty infantylizmu czy zaniedbania. Fabuła ciągnie za sobą – zresztą tak samo, jak bohaterowie, o czym już było wspomniane – widmo  jakiegoś patetyzmu, zbędnego przegadania. Ale połącznie przystępnego, poprawnego - można się nawet pokusić o stwierdzenie – potocznego języka ze wcale nie aż tak lekką tematyką prowadzi w tym przypadku do idealnego kompromisu. Problematyka niemożności zajścia w ciążę, walka o spełnienie marzeń, niejako dopełnienie kobiecości, dążenia do celu nabiera pewnej lekkości, staje się łatwiejsza do oswojenia, pozwala nie tyle zrozumieć trud, z jakim zmaga się kobieta w sytuacji Karoliny, ale poczuć przypływ nadziei, przeczucia tego, że wszystko się ułoży i znajdzie pozytywne zakończenie. Czy tak faktycznie jest – cóż, trzeba sięgnąć po książkę, by się przekonać."

"Warto, po prostu warto powieść przeczytać. To będzie dobrze spożytkowany czas."

 

Więcej na: http://ksiazki.wp.pl/rid,6359,tytul,Nadzieja-umiera-ostatnia,recenzja.html?ticaid=113c09

 

 

Awiola - blog "Subiektywnie o książkach"

 

"Najnowsza książka Agnieszki Walczak-Chojeckiej o apetycznym tytule "Gdy zakwitną poziomki", od samego początku uwiodła mnie przepiękną i klimatyczną okładką, oraz działającym na moje zmysły tytułem. I muszę Wam powiedzieć, że powieść dosłownie "połknęłam" jednym tchem, zatracając się zupełnie w jej fabule. To bowiem książka o kobiecie, skierowana w głównej mierze do kobiet. Poruszająca tematy, tak ważne dla każdej z nas – instynkt macierzyński, potrzeba miłości i akceptacji, realizacja własnych pasji i przede wszystkim wielkie poświęcenie, na które gotowa jest każda kobieta."

 

Więcej na: http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2014/11/gdy-zakwitna-poziomki-agnieszka-walczak.html

 

 

Cyrysia - blog "Świat książek i ja"

 

"Utonęłam w tej powieści! To przejmujący portret kobiety owładniętej ogromną potrzebą macierzyństwa. To również niezwykła, niebanalna historia o miłości, pożądaniu, budowaniu własnego szczęścia, poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi i przezwyciężaniu losowych przeciwności. Tu każda litera i każde słowo tętni życiem i ludzkimi emocjami. W piękny sposób uświadamia, że nie ma na świecie rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko mocno chcieć! Gorąco polecam, szczególnie przyszłym i obecnym rodzicom."

 

Więcej na: http://cyrysia.blogspot.com/2014/10/drogie-malenstwo.html

 

 

Anna Grzyb - blog "Pisaninka"

 

"Polecam najnowszą powieść autorki. To niezwykła historia. Tytuł dobrany idealnie, a całość napisana w sposób szalenie interesujący. Będzie intrygująco, klimatycznie, nietuzinkowo. Dylematy moralne świetnie opisane, bohaterowie wykreowani przepięknie, realistycznie, dialogi prawdopodobne. Książkę czyta się niebywale szybko, wciąga jak diabli. Nie zawiedziecie się."

"Autorka po raz kolejny zaszczepi w nas miłość do podróżowania. Zarówno w tej, jak i w poprzedniej swojej propozycji literackiej pokazuje nam przepiękne miejsca, nieznane zakątki świata, wyruszamy wraz z nią w egzotyczne i klimatyczne wyprawy. Walczak-Chojecka ma niesamowity talent do oprowadzania nas i zarażania miłością do miejsc niebanalnych."

 

Więcej na:

http://asymaka.blogspot.com/2014/11/gdy-zakwitna-poziomki-agnieszka-walczak.html

 

 

Justyna Ch. - blog "Zapachy książki"

 

"Jestem zauroczona narracją autorki, która nie ma nic wspólnego z suchym relacjonowaniem wydarzeń. Agnieszka Walczak-Chojecka pozwala myślom dryfować i maluje przedstawiony obraz. To nie jest sielankowa, oderwana od rzeczywistości opowieść. Ta powieść żyje i wyraża prawdziwe emocje, przez co jest szalenie autentyczna. Myślę, że wiele z Was, odnajdzie w niej własną historię."

 

Więcej na:
http://zapachyksiazki.blogspot.com/2014/09/gdy-zakwitna-poziomki-powiesc-na-ktora.html

 

 

 

Bujaczek - blog "Zapatrzona w książki"

 

"„Gdy zakwitną poziomki” jest książką godną polecenia, poruszającą trudny temat problemu zajścia w ciążę, zmagania się kobiety z kolejnymi badaniami i niepowodzeniami. Opis próby ułożenia sobie życia i znalezienia swojego miejsca na ziemi. Dobrze napisana, pełna uczuć i opisów warszawskich kamienic oraz Chorwacji. Myślę, że warto poświęcić jej chwilę czasu…" pisze Bujaczek.

 

Więcej na:

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/2014/09/bo-kiedy-zakwitna-poziomki-wszystko.html

 

 

Justyna Sobolewska - blog "Z książką w chmurach"

 

"Książka od samego początku wciąga i porywa. Wraz z autorką wybieramy się w niesamowitą podróż, która zarówno rozśmieszy czytelnika, jak i wzruszy do łez. Mimo że książka jest głównie o silnej potrzebie bycia matką, polecam ją również panom."

 

Więcej na: http://z-ksiazka-w-chmurach.blogspot.de/2014/11/czekaam-na-ciebie-tysiac-lat-czyli.html

 

 

Sylwia Winnik - blog "Czas na książki"

 

"Książka, porywa w swojej mądrej tematyce, pełnej rozważań, traumatycznych przeżyć kobiety pragnącej czegoś, co wydaje się być z każdą chwilą mniej realne, wierzącej i pełnej nadziei."
"Chociaż „Gdy zakwitną poziomki” Agnieszki Walczak- Chojeckiej, to jej pierwsza powieść, którą przeczytałam – nie mogę doczekać się kolejnych, bo stała się ona jedną z moich ulubionych polskich autorek!"

Więcej na: http://czasnaksiazki.pl/2014/10/24/gdy-zakwitna-poziomki-agnieszka-walczak-chojecka/

 

bottom of page